تعمیر ریموت درب پارکینگ

آگاهی داشتن از نوع ارسال پیام برای گیرنده جهت تعمیر ریموت درب پارکینگ


[vc_row][vc_column][vc_column_text]

درب اتوماتیک دارای ریموتی است که بتوانید به وسیله­ ی آن درب را باز و بسته کنید، ممکن است عوامل مختلفی سبب شوند که ریموت شما خراب شده و یا از کار بیفتد. در این مطلب به بیان 0 تا 100 تعمیر ریموت درب پارکینگ می­ پردازیم که به وسیله­ی آن بتوانید، مشکلات به وجود آمده را رفع نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نحوه کار کردن و تعمیر ریموت درب پارکینگ

ورود درب­های اتوماتیک باعث پیشرفت زندگی شهری و مدرن شده از همین رو سبب ارتقای میزان آرامش افراد شده است البته نادیده نماند که نیاز به تعمیر ریموت درب پارکینگ هم ممکن است گاهی دردسرساز شود. استفاده از درب­های پارکینگ اتوماتیک سبب افزایش سرعت کارها نیز گشته است بدین صورت که دیگر نیازی به پیاده شدن از خودرو و باز و بسته شدن در ندارد، یا نگهبان­ها با فشردن دکمه­ی ریموت درب اتوماتیک پارکینگ، به راحتی انجام می­پذیرد همچنین افراد ناتوان و کم توان می­توانند بدون ایجاد محدودیت آن را مورد استفاده قرار دهند.

ضرورت تعمیر ریموت درب پارکینگ
ضرورت تعمیر ریموت درب پارکینگ برای استفاده از درب اتوماتیک

[/vc_column_text][vc_column_text]ریموت وسیله­ای است که به عنوان فرستنده­ی کد، سیگنال و یا به شکل بلوتوثی بوده که ما را قادر می­سازد بدون صرف انرژی، درب را باز و بسته کنیم و نحوه­ی عملکرد آن به صورتی است که باید حداقل و حداکثر فاصله از درب را رعایت کنیم و منتظر باز یا بسته شدن درب شویم و مطمئنا استفاده از آن برای هر فردی خوشایند و مطلوب است که ممکن است گاهی ایراداتی در آن ایجاد گشته و نیاز به تعمیر ریموت درب پارکینگ داشته باشیم.

لِرن کردن ریموت و نیاز به تعمیر ریموت درب پارکینگ

ریموت به عنوان یک فرستنده عمل می­کند و جک­های درب اتوماتیک به عنوان یک گیرنده عمل کرده و در نهایت پیام ارسالی سبب انجام کار یا عمل مورد نظر فرد می­شود که به آن لِرن کردن می­گویند. جالب است بدانید که هر فرستنده­ای، گیرنده­ی اختصاصی خود را داشته و هر ریموتی نمی­تواند هر نوع دربی را باز یا بسته نماید و این امر نشان از امنیت بالای آن است یعنی موج، کد و یا سیگنال هر فرستنده­ای متفاوت بوده که تنها ریسیور مختص آن قابلیت شناسایی و دریافت آن پیام را دارد. با این تفاسیر هرگاه مشکلی در فرستادن یا دریافت کردن پیام مشکلی رخ دهد، نیاز به تعمیر ریموت درب پارکینگ محرز شده و باید بتوانیم آن را رفع کنیم.

ریموت­ها همانگونه که بیان شد به عنوان فرستنده بوده که به طور مثال انواع سیگنالی آن، پیام را به وسیله­ی سیگنال مورد نظر شما، لرن می­کند و یا ریموت­های بلوتوثی، پیام خود را به صورت بلوتوث برای گیرنده­ی خود ارسال می­نمایند که به دلیل برد بیشتر محبوب­تر هستند. نوع گران قیمت بازار، ریموت­های کدی هستند که از کدهای 3 یا 6 رقمی برای گیرنده­ی خود استفاده کرده و امنیت بسیار بالاتری دارد به این دلیل که پس از هر بار فشردن کلیدهای ریموت، کد ارسالی به گیرنده یا ریسیور تغییر می­کند. حال اگر مشکلی برای 3 نوع ریموت معرفی شده پیش بیاید برای تعمیر ریموت درب پارکینگ باید هزینه­ی متفاوتی را در نظر گرفت و با یکدیگر یکسان نیستند و اگر بخواهید خودتان تعمیر این کار را انجام دهید، باید بدانید که تعمیر ریموت درب پارکینگ در عین داشتن شباهت، تفاوت­هایی دارد که در ادامه به آموزش آن می­پردازیم.[/vc_column_text][vc_column_text]

منظور تعمیر ریموت درب پارکینگ
نحوه¬ی لرن کردن به منظور تعمیر ریموت درب پارکینگ

[/vc_column_text][vc_column_text]

بررسی راهکارهایی جهت تعمیر ریموت درب پارکینگ

حالت­های مختلفی ممکن است برای ریموت شما اتفاق بیفتد به طور مثال ریموت خود را گم کنید، قصد اضافه کردن ریموت جدید را داشته باشید، ریموت قبلی داخل آب افتاده باشد، ریموت در اثر ضربه آسیب ببیند و…، در ادامه به شما آموزش می­دهیم که در مقابل حوادث مختلف، چگونه به تنهایی بتوانید تعمیر ریموت درب پارکینگ را انجام دهید:

 • اگر ریموت شما از کار افتاد، بهتر است در اولین گام برای تعمیر ریموت درب پارکینگ، باتری آن را تعویض کنید، چرا که ممکن است باتری آن به اتمام رسیده باشد، سپس احتمالات دیگر را بررسی کنید.
 • اگر به دلیل سرقت و یا گم شدن ریموت نتوانستید درب را باز کنید، بهتر است برای تعمیر ریموت درب پارکینگ، ابتدا به سراغ جعبه فرمان جک که بر روی درب نصب شده است، بروید و آن را باز کنید. هنگامی که جعبه فرمان را باز کنید، سه کلید رنگی را مشاهده می­کنید که هر کدام رنگ­های مختلفی دارد. بر روی یکی از کلیدها و یا در کنار آن، کلمه­ی لرن نوشته است که باید تا 5 ثانیه دکمه را فشار دهید. در صورت انجام این کار، دیگر گیرنده، پیام ریموت را دریافت نمی­کند، این کار برای جلوگیری از سرقت احتمالی به کار گرفته می­شود. پس از انجام این کار باید کدهای مربوط به دستگاه را تغییر دهید تا دوباره بتوانید با ریموت جدید، درب را باز و بسته کنید. لازم به ذکر است مطالعه­ی دفترچه­ی راهنمای درب اتوماتیک برای تعمیر ریموت درب پارکینگ می­تواند به شما کمک کند. همچنین اگر می­خواهید تا زمانی که ریموت را پیدا می­کنید، خودتان باز و بسته کردن درب پارکینگ را انجام دهید، باید برای تعمیر ریموت درب پارکینگ از کلید خلاص کن جک اتوماتیک استفاده کرده و جک نصب شده بر روی درب را در حالت خلاصی قرار دهید. اگر در حالت ذکر شده، کلید خلاص کن را پیدا نکردید، می­توانید درون برن پایه com و st را با یک سیم کوتاه اتصال دهید تا درب برایتان باز شود.
 • ممکن است بخواهید از ریموت خود بجای یک عدد، چندین ریموت داشته باشید برای تعمیر ریموت درب پارکینگ در این مورد، نیازی نیست که یک کلید ساز به شما کمک کند، کافی است مطالبی که در ادامه بیان می­کنیم را به خوبی فرا بگیرید تا خودتان به تنهایی بتوانید تعمیر ریموت درب پارکینگ را انجام دهید. چون اکثر ریموت­هایی که افراد استفاده می­کنند از نوع بلوتوثی است در اینجا کد دادن به این نوع ریموت که رایج­تر است را آموزش می­دهیم.

  نمایندگی¬ها برای تعمیر ریموت درب پارکینگ
  امکان استفاده از کمک برخی نمایندگی¬ها برای تعمیر ریموت درب پارکینگ

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش رایج ترین روش کد دادن به ریموت درب پارکینگ

ابتدا باید ریموت اصلی و ریموت خام آماده کنید لازم به ذکر است که ریموت اصلی همان ریموتی است که درب را به وسیله­ی آن باز و بسته می­کنید و ریموت خام، ریموتی است که به تازگی خریداری کرده­اید و هیچ کدی در آن ثبت نشده است. سپس باید ریموت اصلی را خام کنید تا بتواند قابلیت انتقال کدی که در آن قرار دارد را داشته باشد.

ریموت اصلی را دست بگیرید و کلید باز و بسته شدن قفل درب (1و2 یا A و B)را به صورت همزمان به مدت 25 تا 30 ثانیه بفشارید تا هنگامی که چشمک زن آن شروع به کار کند. هنگامی که خام کردن اتفاق بیفتد، هیچ یک از کلیدهای ریموت کار نمی­کند پس در هنگام تعمیر ریموت درب پارکینگ نباید نگران خراب شدن ریموت شوید. حال ریموت اصلی خام شده و آماده­ی انتقال کد است و شما باید کددهی را به ریموت خام انجام دهید، با کددهی مناسب، ریموت خام نیز مانند ریموت اصلی می­تواند کدهای دستوری را برای گیرنده بفرستد. حال در این نوع تعمیر ریموت درب پارکینگ دو ریموت اصلی و خام را روبروی هم قرار داده تا بتوانید اطلاعات را کپی کنید، هر کدام از دکمه­های مشابه را به صورت همزمان به مدت 5 تا 10 ثانیه بفشارید تا چراغ چشمک زن آن روشن شود. توجه داشته باشید که این کار را باید برای تمامی کلیدها انجام دهید و پس از آن ریموت جدید شما دیگر خام نیست و می­توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

لازم به ذکر است که برای تعمیر ریموت درب پارکینگ، خام کردن ریموت اصلی را یک بار انجام دهید و پس از آن به راحتی برای تمامی کلیدها، کپی کردن را انجام دهید و نیازی نیست که برای هر کلید جداگانه، ریموت اصلی را خام کنید. همچنین توجه داشته باشید که در هنگام تعمیر ریموت درب پارکینگ در این حالت ممکن است برد ریموت جدید که کددهی شده است کمتر از ریموت اصلی باشد و این کاملا عادی است. اگر به هر دلیلی در کد کدهی و یا خام کردن اشتباهی رخ داد، می­توانید کدهای قبلی را بازگردانی کنید، تعمیر ریموت درب پارکینگ برای بازگردانی، بدین صورت است که کلیدهای 3 و 4 یا C و D را به صورت همزمان به مدت 25 تا 30 ثانیه بفشارید تا چراغ چشمک زن روشن گردد و به این ترتیب کد قبلی برمی­گردد.

 • تعمیر ریموت درب پارکینگ برای افزایش برد از مواردی است که می­توانید خودتان آن را انجام دهید. برد ریموت­هایی که در بازار موجود است، معمولا 50 متر است اما در محیط­های فاقد نویز می­تواند تا 100 متر هم برد داشته باشید، برخی افراد از برد ریموت خود شاکی هستند و می­خواهند با تعمیر ریموت درب پارکینگ، آن را ارتقاء دهند. لازم به ذکر است که نویزهای موجود در محل، بر روی برد ریموت تأثیر گذار بوده و نمی­توانید آن را حذف کنید، گاهی ممکن است این نویز از سمت همسایه بر روی برد ریموت شما تأثیر گذاشته باشد، به همین دلیل امکان شناسایی آن نیز وجود ندارد.

راهکار بعدی که می­خواهیم برای تعمیر ریموت درب پارکینگ مورد بررسی قرار دهیم، نصب کردن آنتن در مسیر ریموت است که سبب می­شود تا حدی برد ریموت ارتقا یابد، نکته­ای که در این مورد وجود دارد این است که این راهکار برد 2 متری را نهایتا به برد 10 متری تبدیل کرده و نباید انتظار برد 100 متری را از آن داشته باشید چرا که عامل اصلی، نویزی است که در محیط وجود داشته و از بین نرفته است.

 • اگر در طی زمان خواستار تعویض ریموت شدید و یا به دلیل نیاز به تعمیر ریموت درب پارکینگ، تصمیم به خرید ریموت جدید داشتید توجه داشته باشید که ریموت بلوتوثی را برای خرید انتخاب کنید که فرکانس یا طول موج ریموت قبلی را داشته باشد، برای اطلاع از طول موج آن می­توانید ریموت را باز کنید و عدد کریستال ریموت را بخوانید، بدین صورت می­توانید از طول موج مورد نیاز برای خرید اطلاع پیدا کنید. همچنین میتوانید از یک دستگاه فرکانس یاب برای انجام این کار استفاده نمایید، بدین صورت که باید ریموت اصلی را در نزدیکی دستگاه فرکانس یاب فشار دهید و در ادامه بر روی دستگاه، فرکانس نمایش داده می­شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

تعمیر ریموت درب پارکینگ
امکان تعویض در صورت عدم تعمیر ریموت درب پارکینگ

 

در انتها یادآوری شود که تمامی راهکارهای ذکر شده ممکن است در برندها و مدل مختلف، اندکی با یکدیگر تفاوت داشته باشد که برای انجام بهتر آن می­توانید به دفترچه­ی راهنمای درب اتوماتیک مراجعه نمایید. همچنین مراکزی وجود دارند که می­توانید به راحتی از آن­ها برای تعمیر ریموت درب پارکینگ مشاوره بگیرید و یا شاید ضروری باشد که شما ریموت را جهت تعمیر و یا بررسی نزد مراکز خدماتی ببرید و یا حتی نیاز باشد که متخصص، وضعیت را از نزدیک بررسی نماید.

بنابراین بهتر است که ابتدا نکات و راهکارهای ذکر شده را به کار ببرید، سپس در صورتی که تعمیر ریموت درب پارکینگ به شکل دلخواهتان صورت نگرفت، از مراکز خدماتی کمک بگیرید. به عنوان نکته­ی پایانی لازم است متذکر شویم که جکی که بر روی درب پارکینگ نصب شده است و به صورت اتوماتیک عمل می­کند، به برق شهری وصل بوده و اگر می­خواهید بنا به هر دلیلی، آن را چک کنید و یا خلاص کردن آن را انجام دهید، حتما جریان برق ورودی یا سیم­های مربوطه را قطع کنید و از دستکش­های محافظ استفاده کنید تا از بروز حوادث جلوگیری شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 26 میانگین: 2.9]

15 دیدگاه

 • خیلی خوب و کامل توضیح داده شده من از راهنماییهای شما استفاده کرده و مشگل ریموت درب پارکینگ برطرف شد

  • سلام

   اگر یک ریموت داریم که کد قبلی در آن وحود دارد و ریموتی داریم که کد جدید در آن وجود دارد،
   ریموت قبلی را چگونه آماده دریافت کد جدید کنیم؟

   • سلام هر کاری میکنم ریموت خام نمیشه اصلا ب حالت این چیزی ک نوشتید یا فیلمهاش هست در نمیاد یکسره چراغش روشن میمونه وقتی دو کلیدو همزمان میگیرم برای خام کردن

 • سلام خسته نباشید
  کد دهی یا کپی کردن ریموت های بلوتوثی را که در ابتدا تویح دادید اشتباه است ، زیرا ریموت اصلی که فعال بود و کار میکند رانباید آنرا خام نمود؟ ریموتی که خریداری شده جهت کپی در ابتدا میبایستی خام شود و بعد مراحل بعدی را ادامه داد.

 • سلام.وقت بخیر. ضمن تشکر از آموزشهای شما میخواستم بپرسم آیا ریموتی که مربوط به یک کرکره دیگر میباشد(دست دوم) را میتوان پاک و خام کرد و برای کرکره جدیدی استفاده کرد یا خیر.

 • سلام

  این آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ بسیار مفید بود و چیزهایی زیادی یاد گرفتم
  از شما برای این آموزش تعمیر ریموت درب پارکینگ بسیار ممنونم
  راستی اگر برای تعمیر ریموت درب پارکینگ و نه درب نفر رو بلکه تعمیر ریموت درب پارکینگ به مشکل برخورد کردم میتوانم با شما تماس بگیرم تا برای تعمیر ریموت درب پارکینگ مرا راهنمایی کنید؟

 • سلام ضمن تشکر چگونه مینوانیم بت یک کاید فشاری مثل شاسی زنگ بدون ریمون درب را باز و بسته کنیم ؟
  ایا استفاده از سیمهای چشمی ها میتواند راهگشا باشد؟
  متسکرم

 • سلام وقت بخیر بصورت ناگهانی تمام ریموت ها عمل نمی‌کنند و درب پارکینگ باز نمیشود، از روی برد تمام ریموت ها رو پاک کردم و وقتی خواستم ست کنم ، ست نمیشوند، چندتا ریموت رو هم چک کردم ولی نشد، انگار ارتباط بین ریموت و برد قطع شده. میتونه از ماژول رسیور باشه؟! دکمه c روی برد را که میزنیم درها باز شده و بعد تایم معین بسته میشن مدل دستگاه الدو ۴۰۰

 • اگر در اب افتد یا در ماشین لباسشویی شسته شود . بعد از آن باتری را یک روزه حالی کند، پیشنهاد شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *