درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

 

 

امروزه درب اتوماتیک شیشه ای در اکثر مکانها ی عمومی مخصوصا مکان های پرتردد کاربرد دارد از جمله این مکان ها میتوان فروشگاهها، مراکز تجاری و اداری، بیمارستان ها و شرکت ها و… را نام برد . به جرات می توان گفت در سطح شهر تمام مراکز از درب اتوماتیک استفاده می کنند و درب های قدیمی و معمولی کمتر دیده می شود. در واقع درب اتوماتیک شیشه ای به درب هایی اطلاق می شود که باز و بسته شدن آن بدون دخالت دست و به صورت خودکار انجام می شود. این درب ها از ابعاد و اشکال گوناگونی تشکیل شده است  که با توجه به نوع آن در مکان های مختلف قابل نصب است.

https://electric-door.com/

https://electric-door.com/

اجزای تشکیل دهنده درب اتوماتیک  شیشه ای

درب های اتوماتیک از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که مجموعه این اجزا ویژگی ها و کاربرد دربها را تعیین می کندو به طور کلی مهمترین جزو درب های اتوماتیک اپراتور آن است که خود از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. نمای ظاهری این درب ها از فریم آلومینیومی یا استیل ضد زنگ و شیشه سکوریت نشکن تشکیل شده است.

 • گیربکس درب اتوماتیک شیشه ای

گیربکس یا جعبه دنده در واقع یک نیروی کمکی برای موتور محسوب می شود و نیروی موتور را به تسمه تایم منتقل می کند. و نوع آن با توجه به انواع مختلف دربهای اتوماتیک متفاوت است و به طور معمول از نوع زنجیر و تسمه بازویی استفاده می شود.

 • https://electric-door.com/

  https://electric-door.com/

 • برد الکترونیکی

این برد در واقع زمان باز و بسته شدن درب اتوماتیک را تعیین  می کند و از یک مدار الکترونیکی تشکیل شده است که مکان نصب ان با توجه به نوع درب تغییر می کند مثلا در درب های لولایی در کنار درب نصب می شود.

 • https://electric-door.com/

  https://electric-door.com/

  چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

این چشمی یکی از اجزای مهم درب های اتوماتیک است که با تشخیص حضور فرد به موتور هشدار می دهد که در صدم ثانیه در را باز کند. این چشمی ها که در داخل و خارج از درب ها نصب می شوند در انواع مختلف و با حساسیت های متنوع وجود دارند.

 • https://electric-door.com/

  https://electric-door.com

 • موتور درب اتوماتیک

موتور درب اتوماتیک شیشه ای در واقع قدرت باز و بسته شدن درب را تامین می کند. ولتاژ  موتورها با توجه به نوع و وزن درب از 24 تا 90 ولت متغیر است و با استفاده از بک خازن می توان جهت باز و بسته شدن درب ها را تعیین کرد . در دربها دو لنکه از دو موتور استفاده می شود.

 

 • کنترل باکس

این بخش مرکز فرمان درب است که که با دریافت امواج از چشم الترونیک به درب فرمان باز و بسته شدن یا باز ماندن و برعکس را می دهد.

 • ریموت کنترل

در واقع یک کنترل از راه دور است که با استفاده از آن می توان فرمان هایی را به درب اتوماتیک جهت باز و بسته شدن ارسال کرد.

 • https://electric-door.com/

  https://electric-door.com/

  کلید شستی

این کلید برای مکان هایی کاربرد دارد که عبور و مرور زیادی در آنها وجود ندارد و افراد ترجیح می دهند برای ورود و خروج از کلید شستی نصب شده در کنار درب استفاده نمایند. برای مثال می توان به اتاق عمل اشاره کرد که باز و بسته شدن درب توسط چشمی ضرورتی ندارد.

 • باتری

یکی از اجزای دربهایاتوماتیک باتری پشتیبان است که در صورت قطع شدن برق کاربرد دارد و مانع از کار افتادن درب اتوماتیک در طول قطعی برق می شود.

https://electric-door.com/

https://electric-door.com/

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

 

مزیت اول

اولین مزیت درب های شیشه ای اتوماتیک سهولت تردد افراد است. با نصب این درها مخصوصا در مکان های پرتردد، افراد بدون نیاز به باز کردن در با دست به راحتی قادر به عبور و مرور هستند.این درب ها بدون تولید صدا و ایجاد آلودگی صوتی مخصوصا برای مکان هایی مانند کتابخانه و از این قبل باز و بسته می شوند.

مزیت دوم

از دیگر مزیت ها می توان به جلوگیری از اتلاف انرژی سرمایشی و گرمایشی در فصل زمستان و تابستان اشاره کرد چرا که بعد از ورود و خروج افراد به صورت اتوماتیک بسته می شود و از اتلاف انرژی می کاهد.

مزیت سوم

همچنین امنیت درب های اتوماتیک شیشه ای نسبت به دربهای معمولی بسیار بالاتر است زیرا قابلیت اتصال به سیستم دزدگیر و اطفاع حریق را دارند . همچنین قابلیت اتصال به دستگاه کارتخوان یا دستگاه تشخیص اثر انگشت برای مکان هایی که ورود افراد متفرقه ممنوع می باشد از دیگر مزایای این درب ها محسوب می شود

مزیت چهارم

از دیگر مزایای درب ها می توان به ظاهر زیبای آنها اشاره کرد که در هر مکانی نصب شوند تاثیر بسزایی در زیبایی ورودی آن مکان ایفا خواهند کرد. از آنجایی که ورودی اولین قسمت از یک ساختمان است که در دید همه افراد قرار می گیرد زیبایی ورودی هر ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

انواع درب های اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربرد آنها در مکان های مختلف نصب می شوند. از انواع درب های اتوماتیک شیشه ای می توان به درب اتوماتیک کشویی، درب اتوماتیک تلسکوپی، درب اتوماتیک نیم دایره درب اتوماتیک لولایی و … را نام برد که در اینجا به کاربرد دو نوع از آنها اشاره می کنیم.

درب اتوماتیک کشویی

یکی از پرکاربرد ترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای نوع کشویی آن می باشد، این نوع درب که نام دیگر آن اسلایدینگ است از دولت ثابت و دو لت متحرک تشکیل شده است که لت های متحرک  با فرمان چشمی، روی لت های ثابت به صورت کشویی حرکت می کنند. این درب ها در اکثر مکان های پرتردد نصب می شود و تعداد لت ها و اندازه آنها متغیر می باشد.

https://electric-door.com/

https://electric-door.com/

درب اتوماتیک شیشه ای نیم دایره

این درب ها از طراحی نیم گرد برخوردار هستند و زیبایی خاصی به ورودی ساختمانها می دهد این درب ها بسته به نیاز مشتری به صورت نیم دایره یا دایره کامل وجود دارد. نصب این درب ها برای ساختمان هایی با نمای لوکس و خاص کاربرد دارد . البته باید گفت به دلیل نورد سازی شیشه این درب ها ساخت آنها هزینه بیشتری نسبت به دیگر دربهای اتوماتیک دارد.

 

 

https://electric-door.com/

https://electric-door.com/

درب اتوماتیک شیشه ای لولایی

در بعضی از مکانها برای نصب درب اتوماتیک شیشه ای با محدودیت فضا روبرو هستیم. تولید کننده های درب اتوماتیک برای این مکانها درب اتوماتیک شیشه ای لولایی را پیشنهاد می دهند. این نوع درب ها را می توان در عرض های کم به صورت یک لنگه و دو لنگه نصب کرد. دربهای اتوماتیک لولایی قابلیت باز شدن به سمت داخل و خارج را دارند. معمولا این نوع درب ها را برای مکان هایی که تردد کمتری دارند استفاده می کنند و می توان با اتصال به سیستم کنترل تردد امنیت آنها را افزایش داد. از جمله مکانهایی که نصب درب لولایی کاربرد دارد طلافروشی، اتاق سرور، اتاق عمل، اتاق مدیریت و … است. البته این نکته قابل ذکر است که اپراتور درب اتوماتیک لولایی را می توان بر روی هر نوع درب لولایی نصب کرد. سرعت باز و بسته شدن درب متناسب با میزان تردد قابل تنظیم است. درب اتوماتیک شیشه ای تاشو نیز نوعی درب لولایی است که این نوع نیز برای ورودی های کم عرض بسیار کاربردی میب اشد و تنها تفاوت آن با درب لولایی در این است که هر لنگه از دو قسنمت که توسط لولا به هم وصل شده اند و روی هم تا می شوند تشکیل شده است.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

این نوع درب ها در ورودی های پرتردد بسیار کاربردی هستند. از جمله این ورودی ها می توان به مراکز تجاری بزرگ و فروشگاه ها اشاره کرد که عبور مرور همزمان افراد در آنها زیاد است و نیاز به درب اتوماتیک با  فضای بازشوی عریض است. درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی شباهت زیادی به دربهای کشویی دارند و به همان شکل کار می کنند. تفاوتی که با درب کشویی دارند در این است که از 4 لنگه تشکیل شده، که روی یکدیگر به صورت تلسکوپی حرکت کرده و به این ترتیب عرض بیشتری را برای تردد در اختیار افراد قرار می دهند. وجود چرخ های پلیمری در این دربها باعث حرکت روان انها شده است. دربهای تلسکوپی نیز مانند دیگر دربهای اتوماتیک قابلیت اتصال به سیستم کنترل تردد و همچنین تنظیم حالتهای مختلف باز و بسته شدن را دارند. یعنی می توان به صورت کنترل شده به آن فرمان باز و بسته شدن را داد و به این ترتیب ورود و خروج را کنترل کرد. وجود قفل الکترونیک و سیستم هوشمند ضد برخورد از دیگر ویژگی های این درب ها است.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

این نوع درب ها به شکل گرد هستند و به صورت چرخشی کار می کنند و طوری طراحی شده اند که افراد، هنگام عبور و مرور به یکدیگر برخورد نمی کنند. شکل خاص این درها باعث شده حتی هنگام تردد افراد، درب بسته باشد و از اتلاف انرژی داخل ساختمان  به خوبی ممانعت شود. از ویژگی های منحصر به فرد درب های اتوماتیک گردان جذابیت و لاکچری بودن آن است که اغلب برای ساختمان های شیک مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می تواند به عنوان یک ورودی زیبا حس خوبی را در مورد کسب و کارتان در ذهن مشتری القا کند. همچنین نصب این درب ها برای ورودی هایی با تردد بالا بسیار کاربردی است و با بهره گیری از میکرو کنترل هوشمند امکانات ویژه ای برای تنظیمات متناسب با نیاز افراد در اختیار کاربران قرار میدهد.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

فریم درب اتوماتیک شیشه ای

فریم درب اتوماتیک شیشه ای در دو نوع آلومینیومی و استیل وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. فریم آلومینیومی در ابعاد مختلف و در انواع رنگ های کوره ای الکترواستاتیک تولید می شود. در واقع کیفیت بالا و ضد زنگ بودن فریم الومینیومی و امکان انتخاب رنگ متناسب با سلیقه مشتری از ویژگی های این نوع فریم است. نوع دیگر فریم استیل است که بسیار زیبا و چشمگیر است و جلای خاصی دارد. در این نوع فریم یک لایه استیل روی آلومینیوم را پوشش میدهد که در دو نوع ساده و موج  دار وجود دارد. تنوع رنگ در فریم استیل نسبت به فریم آلومینیومی کمتر است و فقط در دو رنگ طلایی و نقره ای وجود دارد ولی به طور کلی درخشدگی، جلا و زیبایی آن نسبت به نوع آلومینیومی بیشتر است.

نحوه عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای

عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای توسط اپراتور آن انجام می شود. نحوه عملکرد به این شکل است که با ورود برق 220 ولت شهری به منبع تغذیه، این ولتاژ به 24 ولت تبدیل می شود تا برای موتور اپراتور قابل استفاده باشد. زمانی که شخصی در مقابل درب اتوماتیک قرار می گیرد، ابتدا حسگر ها این حضور را تشخیص میدهند و اطلاعات را به مدار فرمان ارسال می کنند. مدار فرمان با دریافت این اطلاعات موتور را به حرکت وا میدارد و در نتیجه نیروی حاصل از موتور از طریق تسمه تایم باعث حرکت هنگر های نصب شده روی ریل می شود و بدین صورت درب اتوماتیک حرکت کرده و باز م یشود. همه این تجهیزات که با کمک هم باعث  باز و بسته شدن درب اتوماتیک می شوند داخل شاسی و یک محفظه آلومینیومی قرار گرفته اند که اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای را تشکیل می دهند. کیفیت و عملکرد اپراتور به کیفیت اجزای آن از جمله نوع موتور آن وابسته است.

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

به طور کلی نمی توان یک قیمت مشخص برای درب اتوماتیک شیشه ای تعیین کرد . قیمت این درب ها به عوامل مختلفی از جمله نوع درب اتوماتیک شیشه ای و ابعاد درب اتوماتیک و همچنین کیفیت اجزای آن بستگی دارد. همچنین نوع فریم که ممکن است استیل یا الومینیوم باشد و یا درجه یک و دو باشد در قیمت درب ها موثر است. در واقع هزینه تمام شده درب اتوماتیک با حمل و نصب آن مشخص خواهد شد. آنچه اهمیت دارد این است که برای خرید و نصب درب اتوماتیک شیشه ای بهتر است به شرکت های معتبر که دارای پیشینه قوی در زمینه فروش درب اتوماتیک شیشه ای هستند مراجعه کنید تا علاوه بر دریافت یک محصول مناسب، از خدمات نصب و پس ازفروش آنها نیز بهره مند شوید و بدین گونه در هزینه های جانبی خود صرفه جویی نمایید. امروزه سایت های معتبر اینترنتی برای سفارش آنلاین این محصولات در اختیار شما قرار دارد.

برای اطلاع ار قیمت درب های اتوماتیک با ما در تماس باشید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.