درب شیشه ای برقی

درب شیشه ای برقی      


درب شیشه ای برقی                                                

درب شیشه ای برقی این روزها در بیشتر اماکن دیده می شود و انواع مختلفی از این دربها با سایز های مختلف وجود دارد. درواقع امکان ساخت درب شیشه ای برقی متناسب با هر فضا  و هر اندازه وجود دارد. امروزه این درب ها انتخاب بسیار خوبی برای اماکن  عمومی مثل بانک ها، مغازه ها، بیمارستانها، فروشگاه ها و غیره … می باشند. درب شیشه ایی گاهی یک لنگه و گاهی دو لنگه دیده می شود و بر اساس استاندارد های مشخصی تولید می شود.

درب شیشه ای برقی      
درب شیشه ای برقی

اپراتور درب شیشه ای برقی

اپراتور یکی از مهمترین اجزای درب شیشه ای برقی است.  ابزاری  که برای باز و بسته کردن  درب های شیشه ای برقی به کار می رود  و دارای یک حسگر بسیار قوی می باشدو نقش بسزایی در درب ها  دارد. .اپراتور را بر اساس میزان تردد اماکن انتخاب میکنند.  اصولا موتور انتخابی برای اپراتورها تک فاز است. که درواقع حزو اصلی اپراتور محسوب میشود.

 

مزایا درب شیشه ای برقی

دربهای شبشه ای برقی ظاهر خیلی شکیل تری نسبت به درب های معمولی دارند.  هنگام ورود و خروج صدایی تولید نمیکنند. از دیگر مزایای آن راحتی هنگام تردد مخصوصا در مکانهای پر رفت و امد است. همچنین وجود تنوع در این دربها کاربرد آن را گسترده کرده است. درب های شیشه ای برقی را میتوان مجهز به دستگاه کارتخوان کرد . همچنین قابلیت تنظیم به صورت کنترل دستی را دارند.تا باز و بسته شدن آنها را بتوان با ریموت کنترل کرد.

 

انواع درب شیشه ای برقی

همانطور که گفتیم درب شیشه ای برقی در انواع مختلف وجود دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.در اینجا  انواع آن معرفی شده است.

درب شیشه ای لولایی

این نوع درب از کیفیت و کارایی و عمر طولانی برخوردار است.  نصب آن به راحتی انجام می شود. نحوه باز و بسته شدن آن به صورت لولایی است و قابلیت نصب آن  در هر مکانی با ارتفاع و ابعاد متغیر وجود دارد.

درب شیشه ای برقی      
درب شیشه ای برقی

درب شیشه ای کشویی

درب کشویی توسط ریل هایی که در آن تعبیه شده باز و بسته میشود و به صورت یک لنگه و دو لنگه وجود دارد. این دربها امروزه در اکثر مکانها نصب میشود و حداکثر فضا برای رفت و امد را در اختیار کاربر قرار میدهد. کاربرد آن در ورودی های با عرض کم مورد توجه قرار گرفته است.

درب شیشه ای برقی      
درب شیشه ای برقی

درب شیشه ای نیم دایره

این مدل  ظاهر متفادتی نسبت به دیگر درب های شیشه ای برقی دارد و طراحی آن به گونه ایی خاصتر انجام شده است. اصولا این نمونه درب ها در مکان های شیک و لوکس  به کار میرود مانند هتل ها ، سالن های همایش ، نمایشگاه ها و…درواقع تکمیل کننده معماری شیک ساختمانهای منحصر بفرد است.

درب شیشه ای برقی      
درب شیشه ای برقی

درب شیشه ای تلسکوپی

میتوان گفت جز پر طرفدارترین نوع درب شیشه ای برقی است.  مزیتی  که دارد این است که عرض بازشوها زیادی دارد.  میتوان  در فروشگاه های زنجیره ای و حتی در راه روی بیمارستان ها، نمایشگاه ماشین که به عرض زیادی احتیاج است از ان استفاده کرد.این درب ها را به دو صورت قابل نصب است: یک طرف بازشو و دو طرف بازشو.

درب شیشه ای برقی      
درب شیشه ای برقی

  قطعات درب  شیشه ای برقی

قطعات این دبها شامل موارد زیر است.

 • چشمی ها یا چراغ های مادون قرمز
 • میکرو سویچ
 • فلاشر
 • پایه ها
 • مرکز کنترل
 • مولد
 • ریموت کنترل

 

خرابی درب شیشه ای برقی

با مشاهده موارد زیر میتوانیم از خرابی درب های شیشه ای برقی مطلع شده و اقدام به برطرف کردن آن نماییم.

 • روی صفحه ی نمایش کنترل آلارم خرابی داده میشود .درواقع یا تولید صدا میکند و یا بر روی صفحه نمایش بر چسب خرابی دیده میشود که نیاز به تعمیر را اعلام میکند.

 

 • درب برای باز شدن دیر عمل میکند و حتما باید به آن نزدیک شد، در این حالت امکان دارد باتری ریموت نیاز به تعویض داشته باشد.

 

 • درب به صورت خودکار باز و بسته میشود، امکان دارد سنسور دچار خرابی یا اتصالی شده  باشد.

 

 • باتری ضعیف شده است ، همیشه باید وضعیت باتری را چک کرد و در مواقع مناسب آن تعویض گردد که دلیل آن میتواند حداقل مصرف انرژی باشد.

 

 • در بسته میشود و باز نمیشود، باید سریع  کلید تعیین وضعیت اپراتور را  بررسی کرد و  برق را قطع کرد و  درب شیشه ای را با دست حرکت داد.

نصب درب شیشه ای برقی

افرادی که درب های شیشه ای برقی را نصب میکنند، اصولا دانش و دوره این کار را دیده اند

در ابتدا از محاسبات استفاده میکنند و به سراغ اندازه گیری میروند .  کار اولیه آن ها گرفتن اندازه عرض و ارتفاع دهنه ایی است که میخواهند درب را نصب کنند،   بعد از آن به سراغ ریل اپراتور درب برقی شیشه ای میروند. و با برسی تمام جزییات و استفاده از ابزار های لازم  نصب درب شیشه ای برقی را انجام میدهند.

سرویس  درب های شیشه ای برقی

درب های شیشه ای برقی احتیاج به رسیدگی دارند، و اگر به طور مرتب سرویس دهی  شود از خراب شدن درب ها جلوگیری شده، و همین طورمانع  تحمیل هزینه های اضافی در اثر خرابی برای کاربر میشود. سرویس دهی به موقع  این درب ها باعث عملکرد مناسب آنها است.

بررسی  درب ها در برخی از اماکن عمومی  از اهمیت ویژه ای برخوردار است مثل بیمارستان ها ، اورژانس  یا اتاق عمل، که نیاز است همیشه  به خوبی کار کنند و در صورت عدم سرویس به موقع، امکان دارد به یکباره دچار نقص شده و مشکلات متعددی را برای کاربران به وجود  آورد.

در واقع اگر قطعه ای از دربها در مرز خرابی باشد، با بررسی  به موقع امکان تعمیر آن وجود خواهد داشت و مانع ازکار افتادن ناگهانی درب میشود.

خرید درب شیشه ای برقی

برای خرید بهینه درب شیشه ای برقی میتوان با خریداری کردن از مراکز معتبر و یا سایت های معتبر از کیفیت و دوام آن اطمینان حاصل کرد.  این مراکزاز خدمات نصب، سرویس دهی ، تعمیر  هم  برخوردارند.

قیمت درب شیشه ای در این سایت ها نسبت به مراکز دیگر مناسبتر است. و شما میتوانید علاوه بر دریافت خدمات پس از فروش در پرداخت هزینه نیز صرفه جویی کنید. البته باید گفت قیمت درب های شیشه ای برقی با توجه به نوع ابعاد و کاربرد آن متفاوت است .

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *